Recenzia robotický vysávač iRobot Roomba 765, 770, 775, 780, 785


Ako udržať čisté podlahy a koberce každý deň? Problém s alergiou ?

    Robotický vysávač súčasne s vysávaním aj vykartáčuje celý byt úplne sám bez vašej pomoci. A hneď máte o starosť menej. Ako by ste povysávali v úplnej tme ? Robotický vysávač to dokáže perfektne, nepotrebuje svetlo. Dokonale prepracovaná a stále vylepšovaná konštrukcia vysávacieho robota uľahčuje manipuláciu, užívateľom všetkých vekových kategórií.

krb-irobot-roboticky-vysavac-roomba980

    Stlačte jedno tlačítko a vysávač povysáva všetko, čo mu príde do cesty. Na veľkom dotykovom displeji robotického vysávača je navyše možnosť nastaviť čas štartu na celý týždeň v tvare deň, hodina a minúta, podobne ako budík vo vašom telefóne. Význam autonómneho plánovaného spustenia oceníte, na ceste domov neskoro večer, keď nie ste schopný behať po byte s vysávačom. V naplánovaný deň a v nastavený čas vyštartuje robot z nabíjacej garáže zatiaľ čo vy ste v práci. S pomocou 42 senzorov povysáva celý byt a vyzbiera prach a nečistoty.

    Umiestnite virtuálny maják a virtuálnu stenu na správne miesto v izbe alebo na prechode z izby do izby. Takto uľahčíte autonómnemu robotickému vysávaču orientáciu pri prechádzaní izieb viac izbového bytu alebo domu.

    Dva rotujúce kartáčiky uložené medzi hlavnými kolesami násobia nasávací výkon zbernej nádoby robotického vysávača. Točia sa proti sebe a spoľahlivo zbierajú z podlách a kobercov dlhé problematické vlasy alebo zapichnutú krátku srsť vašich domácich zvierat (dohodnite si ukážku). Ďalšia výhoda robotického vysávača v porovnaní s bežným ručným vysávačom. Uloženie rotujúcich kartáčov je skonštruované tak, aby sa počas vysávania automaticky prispôsobili výške dlažby, koberca alebo podlahy.

VIDEOUKÁŽKY robotov v "akcii"


    Pre alergikov! Počas kartáčovania nasáva robotický vysávač aj ten najjemnejší prach s alergénmi. Bežné vysávače ho nevedia povysávať, pretože im chýba rotujúca kefa. Nečistoty sú vysaté a uložené v bezvreckovej zbernej nádobe robotického vysávača výkonnou sacou turbínou. HEPA filtre spoľahlivo prefiltrujú a zachytia všetky nečistoty vrátane roztočov jemného prachu a alergénov. Takto vyzbieranú špinu pohodlne a rýchlo vysypeme zo zbernej nádoby robotického vysávača a pri tom si neušpiníme prsty na rukách.

     Umelá inteligencia robotického vysávača iRobot Roomba spolu s moderným výkonným procesorom a všadeprítomnými citlivými senzormi detailne zmapuje priestor a nábytok ešte predtým, ako začne vysávať. Tento autonómny robot si v momente vypočíta dráhu svojho pohybu tak precízne aby každé miesto bolo povysávané a prejdené viackrát. S pocitom dobre vykonanej práce pokryje iRobot Roomba takmer 100 % vysávanej plochy.

     Na upratovanie za spusteným prestieradlom z postele alebo závesom používa robotický vysávač citlivý dotykový senzor. Špinavé miesta v kútoch a blízko stoličiek a nožičiek nábytku očistí bočná rotujúca kefka. Pohyb na schodoch kontrolujú spoľahlivé senzory proti pádu. Preto iRobot Roomba nikdy nespadne. Každý model vysávačov Roomba vie rozpoznať viac znečistené miesto a venuje mu viac času. Kvôli kobercom so strapcami bola do Roomby zapracovaná aj technológia Anti Tangle proti namotaniu strapcov a káblov.

     Pravidelným používaním Roomby znížite množstvo prachu a alergénov v domácnosti. Alergici nemusia byť v miestnosti, keď sa práve vysáva. Na jedno nabitie batérie bude obľúbený robot Roomba vysávať vaše obytné plochy alebo kancelárske priestory až 3 hodiny. Nabíjací cyklus trvá 3 hodiny a táto energia vystačí na vysávanie 120 metrov štvorcových. Nepretržitá elektronická komunikácia medzi virtuálnymi majákmi, robotickým vysávačom a nabíjacou garážou uľahčujú Roombe orientáciu v zložitom pôdoryse domácnosti. Keď je naplánovaný priestor dokonale vyčistený a povysávaný, robotický vysávač ukončí upratovanie a nájde nabíjaciu garáž aby si nabil batériu. Pohodlné vyprázdnenie bezvreckovej zbernej nádoby a údržba vysávača zaberie minútu.

    To je v súčasnosti najspoľahlivejší robotický vysávač na svete.